سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان به عنوان دبیرخانه بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی (چالش ها، ضرورت ها و راهکارها) در تاریخ ۲۶ و ۲۷ دی ماه و اولین نمایشگاه بین المللی بهره وری آب و انرژی در ساختمان، صنعت و حمل و نقل با رویکرد حفاظت از محیط زیست در تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ دی ماه سال جاری در شهر اصفهان برگزار خواهد کرد.

این همایش با حضور مقامات عالی رتبه و تاثیر گذار ، سیاستگذاران، مسئولین و پژوهشگران بخش‌های مختلف حوزه بهره وری آب و انرژی از جمله وزارت راه و شهرسازی، نیرو، وزارت نفت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا می گردد.

سخنران‌هایی توسط برخی چهره های علمی و صنعتی مطرح کشور در این همایش ارائه خواهد شد.

ریاست این همایش را مهندس عسکری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان بر عهده دارد و دبیر علمی همایش دکتر شکرچی زاده رياست مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی می باشد.

همچنین با توجه به بنیه علمی و اجرایی قوی این همایش بسیاری از دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور از همکاری با این همایش استقبال کردند بطوری که این همایش با همکاری ویژه  دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر اصفهان برگزار می گردد و حداکثر همکاری خود را با در اختیار قرار دادن امکانات خود و همچنین در بخش های علمی انجام داده است. علاوه بر آن سایر دانشگاه های صاحب نام کشور از جمله دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان حضور پررنگ و مناسبی در ارسال مقالات علمی از بخش‌های دانشجویی که توسط سیستم داوری به دقت بررسی و انتخاب خواهند شد داشته اند.

ضمناً دبیرخانه علمی همایش با ژورنال‌های مطرح ISC برای چاپ مقالات داوری شده که در همایش برتر تشخیص داده شوند توافقاتی را انجام داده است. بعلاوه از مقالات برگزیده تقدیر ویژه به عمل خواهد آمد.

در این همایش امکان برگزاری چندین کارگاه‌ های آموزشی با موضوعات مرتبط با مباحث بهره وری آب و انرژی نیز برای متقاضیانی که بموقع ثبت نام نمایند در جنب همایش وجود دارد.

علاوه بر موارد فوق به شرکت‌های متقاضی، در اولین نمایشگاه بین المللی بهره وری آب و انرژی در ساختمان، صنعت و حمل و نقل با رویکرد حفاظت از محیط زیست غرفه نیز تعلق می گیرد که امید است این فرصت به ارتباطات بین بخش‌های علمی و اجرائی در حوزه بهره وری آب و انرژی کمک کند.

شایان ذکر است این همایش در هشت محور مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان، از تدوین تا اجرا، ساختمان پایدار، صفر انرژی و انرژی پلاس، مدیریت، مدل سازی و ممیزی انرژی در ساختمان ها، کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در ساختمان ها، مصالح نوین ساختمانی در بهینه سازی مصرف انرژی، نقش ساختمان های هوشمند در بهره وری انرژی، معیارهای مصرف و رده بندی انرژی در ساختمان و همچنین نقش و جایگاه مردم و دستگاه های اجرایی در بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می گردد. در انتهای همایش مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی بهره وری آب و انرژی برگزار خواهد شد.